Kent Meydanı

Dünyada bazı ülkeler var ki tarihleri, tarihi eserleri ve kültürleri kadar şehirleri ve meydanlarıyla da ünlüdür. Türkiye’nin en değerli şehirlerinden Bursa’nın da en ünlü meydanıdır Kent Meydanı AVM!

Kent Meydanı AVM, 1 Mart 2008 tarihinde Bursa’da Sönmez Holding tarafından açılan alışveriş merkezidir.

İçerisinde okul sergileri, mini gösteriler, hazır giyim dükkanları, sinema salonları, fast food restoranları bulunan Kent Meydanı AVM’de, 70.000 metrekare kapalı alan, 6.500 metrekarelik açık meydan alanı bulunmaktadır. 2 katta toplam 802 araçlık otoparka sahiptir.

Dünyada bazı ülkeler var ki tarihleri, tarihi eserleri ve kültürleri kadar şehirleri ve meydanlarıyla da ünlüdür. Türkiye’nin en değerli şehirlerinden Bursa’nın da en ünlü meydanıdır Kent Meydanı AVM!
Küçükçalık İnşaat A.Ş, Sönmez Turizm Emlak A.Ş ve Özipek İnşaat A.Ş’den oluşan ortaklık yapısıyla faaliyete geçen proje, Avrupa standartlarında tasarlanmış, ödüllü bir mimari proje olarak doğmuştur. Ayda ortalama 1.100.000 ziyaretçiyi ağırlayan ve 104 farklı markayı bünyesinde bulunduran alışveriş merkezi, toplam 29.800m2 kiralanabilir alana sahiptir.
Kent Meydanı AVM, şehrin tam merkezinde yer alması ve kolay ulaşımı sayesinde açıldığı günden bu yana her yaş grubunun buluşma noktası olmuştur. Bazen bir kahve, bazen bir sinema için tercih edilen alışveriş merkezi, 6.500 metrekarelik meydanında çok sayıda açık hava etkinliğine ev sahipliği yapmaktadır. Hayata geçirdiği konserler ve projelerle Bursa’nın kültürel merkezi olma özelliğini de pekiştirmektedir.
Kent Meydanı AVM, Bursalıların kolayca ulaştığı, bütün ihtiyaçlarını hızlıca karşılayabildiği, hareketli ve canlı bir yaşam merkezidir.

Bursa Kent Meydanı Alışveriş Merkezi Projesi; Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin en önemli kentsel dönüşüm projelerinden olan Santral Garaj Kent Meydanı AVM yarışmasında 39 proje arasında birinci seçilen Seçkin Kutucu, Ebru Yılmaz, Tomurcuk Yonca Kutucu ve Uğur Bozkurt ‘tan oluşan K2Y Mimarlık tarafından tasarlanmıştır.Projeyi gerçekleştiren ortaklık grubu Küçükçalık İnşaat A.Ş, Sönmez Turizm Emlak A.Ş ve Özipek İnşaat A.Ş’den oluşuyor.

Proje Bilgileri: 
Arsa Alanı: 14.761m2
Açık Alan: 6.500m2
Kapalı Alan: 72.774m
Otopark Alanı(Kapalı) : 28.000m2 (800 Araç Kapasite)
Kiralanabilir Alan: 25.511m2

Rate and write a review

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Santral Garaj Mahallesi Kıbrıs Şehitleri Caddesi No: 64 Osmangazi / Bursa
Get directions
Pzt - Pzr : 10:00 - 22:00