DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Bursa 32°C
Parçalı Bulutlu

Krosçular Bursa’da yarıştı

Nilüfer 18.  Uluslararası Spor Şenlikleri Balat Atatürk Kent Ormanı’nda düzenlenen kros koşularıyla devam etti. 300 öğrencinin katıldığı yarışlarda dereceye giren takım ve sporcular, ödül sevincini arkadaşları ile paylaştı.

21.05.2019
16
A+
A-

Nilüfer 18. Uluslararası Spor Şenlikleri, bu yıl da binlerce öğrencinin spor ve dostluk içinde geçen müsabakalarıyla devam ediyor.

20 Mayıs’a  kadar devam edecek şenlikler kapsamında kros yarışları düzenlendi. Balat Atatürk Kent Ormanı’ndaki yarışlara 30 Okuldan, 74 takım ve 300 sporcu katıldı.

Yarışlara katılan öğrenciler,  yaş gruplarına göre 1000, 1200 ve 1500 metrelik parkurlarda dereceye girebilmek için ter döktü.

8 kategoride düzenlenen koşularda “Minik Kızlar” da Elif Cenizelim, “Minik Erkekler” de Alim Narin, “Küçük Kızlar”da Yaren Ulu, “Küçük Erkekler” de Ramazan Narin, “Yıldız Kızlar”da Cemre Civelek, “Yıldız Erkekler”de Metehan Temiz, “Genç Kızlar”da Ceyda Kara, “Genç Erkekler”de Omar Marazhi birinci oldu.

Gün sonunda dereceye giren takımların sıralaması ise şu şekilde oluştu:

Minik Kızlar
1. Doğanköy İlkokulu
2. Konaklı İlkokulu
3. Görükle Dumlupınar İlkokulu
4. Gökçe İlkokulu

Minik Erkekler
1. Doğanköy İlkokulu
2. Ali Karasu İlkokulu
3. Görükle Dumlupınar İlkokulu B Takımı
4. Görükle Dumlupınar İlkokulu A Takımı

Küçük Kızlar
1. Nilüfer Şehitler Ortaokulu
2. İsmail Kadriye Solakoğulları Ortaokulu
3. Işıktepe Rüveyde Dörtçelik Ortaokulu
4. Şehit Jandarma Er Eyüp Gürsoy Ortaokulu B Takımı

Küçük Erkekler
1. Nilüfer Şehitler Ortaokulu A Takımı
2. Doğanköy Ortaokulu A Takımı
3. İsmail Kadriye Solakoğulları Ortaokulu
4. Şehit Jandarma Er Eyüp Gürsoy Ortaokulu A takımı

Yıldız Kızlar
1. Uludağ Koleji
2. İsmail Kadriye Solakoğulları Ortaokulu
3. Şehit Jandarma Er Eyüp Gürsoy Ortaokulu A Takımı
4. Vahide Aktuğ Ortaokulu

Yıldız Erkekler
1. Yaylacık Ortaokulu
2. Vahide Aktuğ Ortaokulu
3. İsmail Kadriye Solakoğulları Ortaokulu
4. Işıktepe Rüveyde Dörtçelik Ortaokulu B Takımı

Genç Kızlar
1. Çamlıca Anadolu Lisesi
2. İslam Uyar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi B Takımı
3. Nilüfer Nur Hayati Kurtcan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
4. islam Uyar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi A Takımı

Genç Erkekler
1. Özlüce Rasim Özdenören Anadolu İmam Hatip Lisesi
2. İslam Uyar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
3. M. Kemal Coşunöz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
4. Fatih Anadolu İmam Hatip Lisesi

 

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.